blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

Jesteś tutaj: Home / Blog / Notka / Filozofia designu
AA

Filozofia designu

2010-10-08 09:53:02 | My | autor: Adrian | dodaj komentarz

Pasjonuje nas tworzenie stron internetowych, które nie tylko zawierają treść, ale prezentują odpowiednią dla tej treści oprawę, nie zawsze - niestety - jest to możliwe. Często szukamy kompromisów, aby uczynić zadość oczekiwaniom Klientów.

Uważamy, że design strony internetowej powinien nawiązywać z odbiorcą pewną więź, budzić zainteresowanie. Wiadomo, jednym grafika może się podobać, innym nieszczególnie. Jednak dobrze przygotowana szata graficzna nie zwraca na siebie krzykliwie uwagi, zamiast tego wprowadza użytkownika w nastrój odpowiedni do przyjęcia zawartej w sobie treści.

Przy tym bezwzględnie musi być funkcjonalna. Tworzenie strony internetowej, która nie jest funkcjonalna jest pozbawione celu. Design strony powinien być potwierdzeniem i uzupełnieniem jej funkcjonalności. Jeżeli tak nie jest - to nie jest dobry design.

Strona internetowa musi "się sprzedać". Zupełnie jak każdy inny "produkt". Nieważne, czy to strona firmy, organizacji czy blog nastolatki.

Ogólną koncepcję naszego spojrzenia na grafikę strony internetowej oddaje fragment wypowiedzi Richarda Sappera - genialnego współtwórcy designu laptopów IBM Thinkpad:

Chciałem stworzyć opakowanie najprostsze, jak to możliwe i możliwie ekspresyjne. I pomyślałem, że pudełko z cygarami, które również odpowiada mniej/więcej wymiarom laptopa, będzie odpowiedzią na to, co chcę zrobić.

Chciałem stworzyć obiekt, który będzie wyglądał jak czarne pudełko z cygarami, które z zewnątrz niczym nie zdradzi, czym jest w rzeczywistości, może poza logiem producenta.

Natomiast kiedy je otworzysz zobaczysz, że nie jest pudełkiem na cygara a laptopem, z tymi wszystkimi skomplikowanymi rzeczami wewnątrz. To spowoduje zaskoczenie i to jest podstawowa koncepcja ThinkPada.

Lubimy zlecenia, które wymagają zaangażowania, stworzenia czegoś, co będzie użyteczne, przydatne i zwyczajnie... ładne. Jeżeli zamierzasz rozpocząć z nami współpracę w celu przygotowania strony internetowej Twojej firmy lub organizacji - pozwól nam Cię zaskoczyć! :)

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map