blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Różnice w wynikach wyszukiwania

2010-10-13 09:47:45 | Porady | autor: Adrian | 1 komentarz

Spotkaliście się już z sytuacją, kiedy sprawdzając pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania Google w tym samym czasie na różnych komputerach (np. na Twoim komputerze i u kolegi z pracy) dostawaliście inne wyniki dla tych samych słów kluczowych? Postaram się prosto wyjaśnić przyczynę tego "zjawiska".

Centra danych Google ulokowane są w wielu miejscach na świecie. Wpisując szukaną frazę do wyszukiwarki łączysz się z jednym spośród wielu centrów danych. To, z którym się połączysz zależy m.in. od Twojej lokalizacji i obciążenia serwerów Google.

Na ogół informacje przechowywane w poszczególnych centrach są takie same lub przynajmniej bardzo zbliżone. Google stara się na bieżąco synchronizować swoje bazy danych. Niestety czasami dostaje "czkawki" i synchronizacja się wydłuża (ciężko się dziwić przy tak dużej ilości informacji). Jeżeli w drodze przypadku trafisz na taki nie do końca zsynchronizowany serwer, uzyskane wyniki mogą odbiegać od tych, które widzą pozostali.

Inną przyczyną różnic w wynikach jest personalizacja Twojego konta Google, na którym - jeżeli korzystasz z Gmaila, Adwords, Analytics lub innych usług - prawdopodobnie jesteś zalogowany przez cały czas.

Google analizuje informaje nt. stron, które odwiedzasz klikając na wyniki wyszukiwania. Następnym razem, gdy wśród wyników miałaby znaleźć się strona, którą wcześniej odwiedziłeś - zostanie ona wyświetlona na początku listy.

Aby uniknąć tego efektu, możesz zwyczajnie się wylogować lub sprawdzać wyniki wyszukiwania przy pomocy innej przeglądarki (w której nie masz skonfigurowanego konta Google).

1 komentarz
Radosław Sobik - 11 Styczeń 2017, godzina 21:39

Zauważyłem, że różne narzędzia pokazują różne pozycje a i tak wasze narzędzie https://gspot.intensys.pl/wyniki/15726/ jest świetne!!

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map