blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

k-CMS - na dobry początek

2010-08-11 16:34:14 | My | autor: intensys.pl | dodaj komentarz

System Zarządzania Treścią (ang. CMS - Content Management System) jest aplikacją pozwalającą na rozbudowę i aktualizację treści stron www bez wymaganej znajomości technik związanych z ich projektowaniem.

Na ogół aplikacje CMS oparte są na podobnych rozwiązaniach i oferują zbliżoną funkcjonalność. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika?

Większość Systemów (w tym równeż darmowe Drupal, Joomla, Mambo lub im podobne) posiada rozbudowane interfejsy i bogaty wachlarz opcji oraz wtyczek rozszerzających ich możliwości. Paradoksalnie mogą jednak okazać się trudne do "ogarnięcia" i przytłaczające dla osoby nieobeznanej technicznie z tworzeniem stron www.

Estetyka i łatwość obsługi

Mając to na uwadze stworzyliśmy aplikację, która stanowi kompromis między funkcjonalnością a prostotą obsługi. Dużo uwagi poświęciliśmy optymalizacji najczęściej wykonywanych czynności pod względem wygody i szybkości.

Dołożyliśmy starań, aby wszystkie podprogramy (moduły) systemu k-CMS posiadały ten sam wygląd, dzięki czemu nauka zasad działania i obsługi aplikacji staje się szybka i prosta.

Elastyczność

Stworzyliśmy zestaw gotowych modułów (lista) i zadbaliśmy o możliwość dowolnego modyfikowania czy rozbudowy systemu o nowe funkcje lub moduły dedykowane (tworzone na zamówienie). Dzieki temu dostosowanie k-CMS do indywidualnych potrzeb Twojej strony nie będzie stanowiło dla nas problemu, Ty natomiast zyskasz narzędzie wygodne w użyciu, proste i "skrojone na miarę".

Łatwe wyszukiwanie

Zintegrowany z k-CMS mechanizm wyszukiwania (dostępny z każdego modułu) pozwala na niesamowicie sprawne przeszukiwanie treści i zasobów zgromadzonych w całym Systemie. Jest to kolejna funkcja oszczędzająca czas i ułatwiająca pracę.

Automatyzacja i proste zarządzanie zasobami

W odróżnieniu od innych znanych nam aplikacji CMS nasz System efektywnie dba o poprawność kodu HTML oraz estetykę wprowadzanej treści (kolejny raz oszczędzając wysiłki użytkownika). Ponadto wszędzie tam, gdzie było to możliwe wprowadziliśmy mechanizmy automatyzujące lub upraszczające podstawowe czynności, np.:

  • tworzenie nowych podstron lub ich wersji językowych,
  • dodawanie i edycja galerii,
  • umieszczanie w treści zdjęć, galerii i plików multimedialnych.

Uprawnienia i kontrola użytkowników

Dzięki wielopoziomowemu systemowi kontroli dostępu możliwe jest definiowanie różnych uprawnień do korzystania z poszczególnych funkcji dla każdego użytkownika lub grup użytkowników. Dodatkowo wszystkie istotne czynności wykonywane przez zalogowanych użytkowników są automatycznie rejestrowane.

Wspieranie pozycjonowania

Wiemy już, że generowany przez k-CMS kod HTML jest w pełni zgodny z obowiązującymi standardami. Ponadto System wyposażony jest w funkcjonalności wpierające działania promocyjne w wyszukiwarkach. Automatycznie tworzy przyjazne linki, umożliwia (dla bardziej zaawansowanych użytkowników) wprowadzenie samodzielnie zdefiniowanych opisów i słów kluczowych dla poszczególnych stron.

Pomoc techniczna i gwarancje

Zapewniamy wsparcie techniczne i pomoc (telefonicznie i mailowo) w obsłudze systemu przez cały czas użytkowania. Gwarantujemy ponadto usunięcie wszelkich usterek czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu Aplikacji.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map