blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

SEM, SEO i PPC - proste wyjaśnienie

2010-08-10 17:45:38 | Po godzinach | autor: intensys.pl | dodaj komentarz

Czym są i jakie znaczenie dla Ciebie i Twojej firmy mają te "mądre pojęcia" tak często wykorzystywane przez różnej maści internetowych ekspertów?

SEM (ang. Search Engine Markering albo po polsku - marketing internetowy w wyszukiwarkach) zawiera w sobie bardzo wiele innych nazw-skrótów (w tym również wspomniene SEO i PPC). Pod tym pojęciem rozumiemy wszystko, co wiąże się z działaniami promocyjnymi, których celem jest uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych.

SEO (ang. Search Engine Optimization) to długotrwały PROCES (składający się z wielu etapów i usług) polegający na pozyskiwaniu przy pomocy różnorodnych działań (optymalizacja kodu i treści strony, pozyskiwanie wartościowych linków, artykuły sponsorowane, presell pages i inne) wyższej pozycji w naturalnych (lub jak kto lubi "organicznych") wynikach wyszukiwania dla określonych fraz. Ogólnie przyjeło się, że SEO powszechnie nazywane jest po prostu pozycjonowaniem.

PPC (ang. Pay Per Click - płać za kliknięcie lub inaczej "linki sponsorowane") jest z kolei sposobem na szybką reklamę sponsorowaną (np. system Google AdWords), zoptymalizowaną pod konkretne frazy kluczowe, grupę docelową a nawet lokalizację geograficzną. Zapewnia ponadto relatywnie łatwą kontrolę kosztów. Na ogół linki sponsorowane są dobrze odbierane przez internautów, jednak świadomość ich reklamowej natury nieustannie rośnie.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map