blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Jak przygotować formularz kontaktowy?

2010-09-14 09:05:39 | Porady | autor: Adrian | dodaj komentarz

Projektując strony internetowe dla firm szczególną uwagę zwracamy na umożliwienie klientom naszych Klientów łatwego kontaktu. Dbamy, aby dane kontaktowe (adres, telefon, email, numer komunikatora czy wreszcie - formularz kontaktowy) były dostępne z każdego miejsca strony.

Błędem, który często obserwujemy na wielu stronach firmowych, jest zbyt skomplikowany formularz kontaktowy, wymagający podawania wielu zbędnych informacji. Przykład - jeżeli Klient chce zadać ogólne pytanie odnośnie oferty, dlaczego miałby podawać w formularzu swój adres pocztowy lub numer telefonu? Wymaganie takich danych może skutecznie odstraszyć wielu potencjalnie zainteresowanych Klientów od wypełnienia formularza (oraz kontaktu w ogóle).

Planując formularz przemyśl dokładnie, jakich informacji NAPRAWDĘ potrzebujesz.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić użytkowników o udzielenie większej ilości informacji choćby po to, aby nie dopytywać o dodatkowe dane w mailach. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na naszej stronie stworzyć ogólny formularz kontaktowy oraz formularz "zapytania o ofertę". Ogólny formularz spełnia założenia wskazane wyżej, natomiast formularz ofertowy przeznaczony jest dla osób konkretnie zainteresowanych naszymi usługami.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map