blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Jeszcze raz o cenach stron internetowych

2010-09-24 10:16:04 | My | autor: intensys.pl | dodaj komentarz

W naszym formularzu ofertowym jako jedno z pytań wyszczególniliśmy "Przewidziany budżet". Podobne pytania znaleźć można na wielu stronach firm tworzących serwisy internetowe. Jest to zarazem pole, które Klienci najczęściej pozostawiają puste lub wpisują "nie wiem".

Zgaduję, że nie chcą podawać konkretnej wartości bojąc się, że kosztorys zostanie wyrysowany na granicy tej kwoty. To zrozumiałe - sam czasem tak robię. Innym powodem może być zwyczajny brak rozeznania w tym, ile dobra strona internetowa powinna kosztować.

Otóż mamy pewien "sztywny" zestaw cen do wyznaczania kosztu budowy standardowych stron, z którego korzystamy na co dzień. Jednakże, kiedy oczekiwania i potrzeby Klienta wykraczają poza "standard" - możemy zaproponować wiele rozwiązań bardziej lub mniej wyrafinowanych czy skomplikowanych i oczywiście - różniących się kosztowo.

Wiedząc, jaki budżet przewidziany jest na projekt, możemy zaproponować opcję, która uczyni zadość potrzebom Klienta na akceptowalnym poziomie cenowym. Możemy przykładowo poskładać sklep internetowy za ok. 1300 zł, ale również za 10 000 zł lub nawet więcej. Wszystko zależy od potrzeb.

Większość firm tworzących strony internetowe nie próbuje "wycisnąć" z Klientów ile się da (przynajmniej mam taką nadzieję). Natomiast wiedza nt. dostępnych środków wymiernie pomaga w stworzeniu odpowiedniej dla Klienta oferty.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map