blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Morał czerwonego Trackpointa

2010-10-25 10:27:51 | Po godzinach | autor: Adrian | dodaj komentarz

Niecałe trzy tygodnie temu cytowałem wypowiedź Richarda Sappera - ojca designu laptopów IBM Thinkpad. Przy tej okazji przypomniałem sobie krótką, motywującą historię z jego udziałem.

IBM ThinkPad X300Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech ThinkPad-ów jest znajdujący się pośrodku klawiatury czerwony trackpoint. Podobno przed niemiecką premierą pierwszego modelu z tej serii władze federalne kazały zmienić kolor trackpointa twierdząc, że "czerwień zarezerwowana jest dla oznaczeń alarmowych".

Więc Sapper zmienił kolor na purpurowy po to, by każdego kolejnego roku lekko go rozjaśniać, aż - po trzech latach - powrócił do oryginalnej postaci. Przez ten czas ThinkPady zdobyły w Niemczech ogromną popularność, a przedstawiciele władzy dali za wygraną.

Jaki z tego morał? Jeżeli naprawdę wierzysz w to, co robisz - nie przejmuj się trudnościami. Nawet jeśli znacznie Cię przerastają - trwaj w uporze i małymi krokami, konsekwentnie zmierzaj do celu! :)

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map