blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Czy targujesz się u dentysty?

2010-11-19 10:11:55 | Po godzinach | autor: Adrian | 2 komentarze

Dla niektórych to, co teraz przeczytasz, może wydać się bezlitosne i sprzeczne z wyznawanymi tu i ówdzie regułami handlu, ale dla dobra nas wszystkich (tak Klientów jak i wykonawców) - muszę.

Targowanie się w przypadku usług jest ZŁE.

Co jakiś czas przypominamy sobie o powszechności tego zjawiska. Uznałbym to za normalne dla sprzedaży bazarowej, nie dziwi też targowanie w przypadku większych zakupów u hurtowego dostawcy lub przy detalicznym zakupie niezwykle drogiego sprzętu.

Całkowicie nie rozumiem jednak prób agresywnego negocjowania ceny w przypadku specjalistycznych lub mocno spersonalizowanych zamówień. Stworzenie estetycznej, w pełni dopasowanej i indywidualnej strony internetowej to usługa właśnie tego rodzaju. Jest związana z określoną ilością planowania, pracy i kreatywności, których nie da się zastąpić niczym innym (targowanie oznacza po prostu: pracujemy tyle samo za mniejsze wynagrodzenie).

Zanim pomyślisz o próbie utargowania czegoś na koszcie inwestycji w stronę www, odpowiedz na tytułowe pytanie: czy targujesz się u dentysty? Albo czy próbujesz zaniżyć cenę u krawca, który przygotowuje Twój skrojony na miarę garnitur lub wymarzoną suknię? Nie radzę. Jeżeli już uda się coś uszczknąć, może się to odbić na jakości zamówionej usługi, a nie o to przecież chodzi.

2 komentarze
akrol - 19 Listopad 2010, godzina 17:13

Oczywiście, możliwe są rabaty w przypadku stałej współpracy lub kompleksowych zleceń. Jednak na ogół jest to inicjatywa wykonawcy, aby takiego rabatu udzielić. Ze znajomymi natomiast bywa różnie. Osobiście jestem zwolennikiem bezpiecznej zasady wyrażonej powiedzeniem "Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi". :)

Skrypty.pro - 19 Listopad 2010, godzina 11:06

jak to sie mowi, staly klient zawsze moze liczyc na jakis 5% rabacik,
zaleznosc jest takze od relacji miedzy klient-wykonawca, ze znajomym zawsze sie mozna potargowac ;]


pozdrawiamy
Ekipa Skrypty.pro
www.skrypty.pro

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map