blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Pragniesz naszych produktów!

2010-12-13 09:03:24 | Po godzinach | autor: Adrian | dodaj komentarz

Widziałeś/aś kiedyś jakąś śmieszną reklamę? Nie mam na myśli zabawnej czy dowcipnej, po prostu... śmieszną. Może zdarzyło Ci się czytać tekst promocyjny, który zdawał się być tak sztuczny i napakowany "chwytami NLP", że aż wywołał uśmiech?

Twaróg, który nie zabija!W naszym małym, przytulnym miasteczku od pewnego czasu zaroiło się od billboardów. Ostatnio jeden z nich został nawet zauważony przez redaktorów popularnego portalu (link) i zakwalifikowany do listy reklam skutecznych inaczej.

Z jednej strony zgadzam się z taką nominacją reklamy "twarogu, który nie zabija", z drugiej jednak gratuluję pomysłu autorowi oraz samemu reklamodawcy - badź, co bądź ich produkt znalazł się całkiem za darmo w ogólnopolskich mediach. Ocenę skuteczności takiego manewru i jakości dowcipu zapobiegawczo przemilczę. :P

Wróćmy do NLP. Odwiedzając księgarnie w regularnych odstępach czasu, zauważyłem stały przyrost różnego sortu publikacji poświęconych skutecznemu sprzedawaniu. Niektóre rzeczowe i godne polecenia, inne po prostu powtarzają znane informacje, a jeszcze inne... cóż.

Widać jednak, że właśnie te ostatnie mają największe wzięcie. Dowodem jest stale rosnąca ilość treści rzekomo perswazyjnych (w tym głównie nieprzebrane pokłady stron internetowych; celowo pomijam spoty różnych "telewizyjnych zakupów") zawierających frazy:

  • "Śmiali się, że [...], ale gdy [...] to [...]"
  • "Już za chwilę poznasz sekret [...]"
  • "To zależy wyłącznie od Ciebie [...]"
  • "Tylko Ty możesz zdecydować, czy [...]"
  • "Badania wykazały, że [...]"
  • "Jeśli wybierzesz [...], to [...]"
  • "Słyszałeś już o [...]?"
  • "Kto jeszcze chce [...] i [...]?" (poznać sekret?)
  • "Nie myśl o tym, że [...]"
  • "Nowa, tradycyjna receptura!" (czyli co?)

Wiem, to nie wszystko. Takich standardowych frazesów jest znacznie więcej. W internecie natomiast możesz znaleźć nawet genialne przypadki użycia ich wszystkich (lub przynajmniej lwiej części) w jednym tekście! Zobacz zrzut ekranu aukcji z allegro reklamującej pewne szczególne połączenie miodu i czekolady - link (wiem, że to troszkę przydługie, ale proszę - przeczytaj do końca).

Tego rodzaju "perswazja" opierająca się na różnych "meta filtrach" i innych psychologicznych wynalazkach miałaby, zdaniem autorów hołdujących wszędobylskiemu NLP, wzbudzać zainteresowanie, sprawiać, by Klienci wprost pożądali produktów tym sposobem opisanych. Co do pierwszego się zgadzam. Wzbudza zainteresowanie, ale nie zawsze zgodnie z pierwotnymi intencjami.

Na dowód postanowiliśmy przygotować krótki tekst opisujący nasze usługi. Wyobraź sobie, że jest czytany z namaszczeniem porównywalnym tylko z towarzyszem z hipnotyzującego spotu Netii (link). Ostrzegam: zaleca się czytanie z przymróżonym okiem. :)

Już za chwilę poznasz sekret, dzięki któremu będziesz sprzedawać więcej, szybciej i lepiej. Skuteczne strony internetowe. Dzięki przygotowanej przez nas stronie www nowym zamówieniom nie będzie końca! Nie ważne czy to, co sprzedajesz jest komukolwiek potrzebne, czy dobrze działa i ładnie wygląda. Ważne, że będzie na Twojej stronie www!

Czujesz już zapach pieniędzy? Wyobraź sobie strumień spływających zamówień! To zależy wyłącznie od Ciebie! Badania wykazały, że już samo posiadanie strony internetowej zwiększa sprzedaż, nic więcej nie potrzebujesz! Ponadto jeśli zdecydujesz się jeszcze w tym tygodniu otrzymasz 10% rabatu na pozycjonowanie! Właśnie, czy słyszałeś już o pozycjonowaniu?

To dzięki niemu Twoja strona szybko trafi na pierwsze miejsca w Google! Przyznaj, tego właśnie chcesz! Dzięki nam wyprzedzisz konkurencję, zyskasz prestiż i uznanie, jakiego nie zaoferuje Ci nikt inny! Nie myśl o tym, jak zmieni się Twoje życie, gdy skorzystasz z naszej oferty!

Wiesz już co zrobić? Chwyć za telefon i zadzwoń! Nie zapomnij zapytać o inne nasze usługi! Zadzwoń teraz, przekonaj się jakie to proste - będziesz zaskoczony!


Następnie otrzyj łzy i zastanów się, czy opisując swoją działalność w ten sposób Ty i Twoja firma wyglądacie poważnie? Chcesz uniknąć takiej reklamy? To chwyć za telefon i... :)

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map