blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

Jesteś tutaj: Home / Blog / Notka / Intensys inspiruje!
AA

Intensys inspiruje!

2010-12-29 14:32:04 | My | autor: Adrian | dodaj komentarz

Przeglądając ostatnio strony innych firm zajmujących się w naszej okolicy tworzeniem stron internetowych, zauważyłem kilka ciekawostek. W pierwszej chwili zdziwiłem się bardzo, jednak po krótkim zastanowieniu doszedłem do wniosku, że to, co zobaczyłem, jest w istocie bardzo pozytywne!

Z oczywistych powodów nie podam konkretnych adresów ani linków do stron, które zamierzam opisać. Nikt jednak nie zabroni nikomu poszukać ich na własną rękę. :)

Od przeszło dwóch lat takim jakby hasłem promocyjnym naszego serwisu firmowego jest fraza "skuteczne strony internetowe", dla której w Google zajmujemy miejsce w ścisłej czołówce. Okazuje się, że dwie lokalne firmy niedawno postanowiły również wykorzystać to słowo-klucz, którym bombardują teraz użytkowników odwiedzających ichnie strony www.

Jedna z nich pokusiła się nawet o zaadoptowanie w nazwie i logo oznaczeń przypominających nasze.

W czerwcu 2009 uruchomiona została grupa.intensys.pl. Prosta strona z linkami do serwisów prezentujących zakres naszej działalności. Na niektórych przez jakiś czas widniała nawet stopka z linkiem "member of intensys group". Jednak przy ostatniej modernizacji serwisu firmowego uznaliśmy ten element za niepotrzebny.

Tymczasem na dwóch stronach firmowych naszej lokalnej "konkurencji" znalazłem identyczne nazewnictwo, z niemal identycznymi linkami. Zadziwiające!

To jeszcze nie wszystko. Na stronie powstałej przed trzema miesiącami firmy z sąsiedniego miasta (Człuchów) zapoznać można się z ofertą, która miejscami do złudzenia przypomina naszą. Jeśli dodać do tego zakończenie każdej podstrony ofertowej frazą w stylu "Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń (nr tel) lub skorzystaj z formularza kontaktowego" oraz podejrzanie podobny układ menu zyskujemy pewność, że źródłem natchnienia była strona, na której właśnie gościsz.

Myślę, że nie ma tutaj mowy o plagiacie (to takie groźne słowo). Internet pełny jest podobieństw, prawie niemożliwe wydaje się stworzenie czegoś, co byłoby w 100% oryginalne i niepowtarzalne. Tworząc design strony, logo czy komponując treść ulegamy wpływowi tego, co poznaliśmy wcześniej. Do pewnego stopnia nie ma w tym bynajmniej nic złego! :)

Z drugiej strony zainteresowanie budzi fakt, że na tak małym obszarze geograficznym tak łatwo i przypadkowo dało się odszukać te kilka jaskrawych podobieństw.

Nie pozostaje mi nic innego, jak być dumnym z naszej dotychczasowej pracy oraz faktu, że została do tego stopnia doceniona przez lokalną społeczność naszej branży. :>

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map