blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

3 sposoby na odświeżenie starej strony

2011-02-04 10:08:21 | Porady | autor: Adrian | dodaj komentarz

Nie ulega wątpliwości, że w pewnym momencie każda strona wymaga bardziej gruntownych zmian. Powodów może być wiele: wiek emerytalny (2-3 lata to w Internecie jak całe stulecia), niska skuteczność (objawiająca się dziwnie słabymi statystykami odwiedzin i równie kiepską sprzedażą) czy zwykły kaprys żony prezesa.

Jak się do tego zabrać?

1. Redesign

Najprostsze podejście. Oblepiamy starą stronę (treść) nową grafiką. Zasadniczo struktura zostaje ta sama, co niekoniecznie musi być złe.

Ma zastosowanie w przypadku stron, których treść i struktura są dobrze zaplanowane, ale szata graficzna została nadgryziona przez ząb czasu lub zwyczajnie... straciła na atrakcyjności.

2. Restrukturyzacja

Jak łatwo się domyśleć - tutaj grafika pozostaje bez większych zmian, gruntownie modyfikujemy natomiast treść strony.

Spróbuj tego, jeśli jesteś zadowolony z szaty graficznej, ale męczy Cię niska skuteczność i ogólna jakość tekstu lub nawigacji.

3. Ponowne przemyślenie

Zdecydowanie bardziej drastyczne niż dwie poprzednie metody. Polega na zweryfikowaniu celu istnienia strony pod względem biznesowej użyteczności oraz wprowadzeniu stosownych zmian zarówno w szacie graficznej, jak i strukturze i treści.

Przemyśliwując te kwestie przy gorącym cappuccino, warto spojrzeć wstecz i przypomnieć, jakie cele stawialiśmy sobie, gdy myśleliśmy o starej stronie (stronach). Konfrontacja dwóch stanowisk (wcześniejszego i obecnego) może być dobrą lekcją i przynieść nowe natchnienie.

Polecane dla tych, którym nie podoba się nic, a skuteczność dotychczasowych rozwiązań jest równa zeru absolutnemu.

Każdemu według potrzeb

Bez względu na to, czy chcesz tylko zaktualizować starą ofertę, czy kompletnie zmienić image Twojej strony, znajdziesz powyżej coś dla siebie.

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę, oraz że wszelkie działania, które podejmiesz, okażą się zmianą na lepsze!

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map