blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Słownik pojęć reklamowo-internetowych

2011-02-09 10:51:32 | My | autor: Adrian | dodaj komentarz

Przygotowaliśmy i udostępniliśmy już dwa użyteczne narzędzia on-line umożliwiające testowanie stron www oraz domen, trzecie jest w przygotowaniu. W międzyczasie postanowiliśmy opublikować coś mniej "narzędziowego", ale, jak myślę, nadal przydatnego - słownik pojęć związanych z reklamą i Internetem.

Po prawdzie, wiele podobnych opracowań w Internecie wykopać można, jednak - po szczegółowych oględzinach - żadne nie spełniało dotychczas kryteriów, jakie postawiliśmy sobie za cel podczas tworzenia naszego, czyli:

  1. Brak nadmiaru żargonu technicznego. Poszczególne terminy wyjaśniamy tak prosto, jak to tylko możliwe. Wreszcie nie ma sensu tworzenie słownika dla tych, co już są zorientowani, prawda? :)
  2. Dobór właściwych i aktualnych pojeć. W większości dostępnych w sieci słowników pojęć reklamowych aż roi się od kwiatków typu "CEO - chief executive officer of corporation; szef firmy". Wydawałoby się, że to raczej definicja z zakresu zarządzania, ale cóż... mogę się mylić.
  3. Aktualizacje - problem dotyczący właściwie wszystkich internetowych opracowań leksykalno-encyklopedycznych (chyba tylko poza Wikipedią). Jestem świadom faktu, że wielu informacji jeszcze brakuje w naszym małym słowniku. Niemniej z drobną pomocą z Waszej strony będziemy w stanie sukcesywnie dodawać kolejne opisy.

Żeby nie rozpisać się zanadto, po prostu zapraszam do odwiedzin: slownik.intensys.pl.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map