blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Jak bardzo staramy się dla naszych Klientów? :)

2011-02-14 07:24:51 | My | autor: Adrian | dodaj komentarz

...czyli dlaczego lepsze jest wrogiem dobrego i dlaczego "prawie robi wielką różnicę" również w przypadku strony internetowej Twojej firmy.

W dobie wysypu wyrastających tu i ówdzie nowych (i nie aż tak nowych) firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych coraz trudniej właściwie ocenić i dokonać wyboru, którego wcześniej lub później przyszłoby żałować.

Miast pisać, czemu "inni są be", postanowiliśmy skupić się na sobie i zastanowić nad zagadnieniem: "co robimy my, czego nie robi większość pozostałych?".

W lwiej części są to pewne szczegóły techniczne (które może zainteresują bardziej wtajemniczonych), nie pozostające jednak bez znaczenia dla jakości i efektywności końcowego efektu. Jak to mówią: "diabeł tkwi w szczegółach"!

Co robi intensys?

a ściślej rzec ujmując, jakie szczegóły wyróżniają strony internetowe przez nas przygotowane?

  1. Optymalizujemy szatę graficzną. Odpowiednio tniemy grafikę, tworzymy tzw. css sprites. Dbamy, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, nie przytłaczała i nie powodowała powolnego ładowania się strony.
  2. Dbamy o poprawność stylistyczną i ortograficzną. Dostarczone do publikacji na stronie firmy materiały przeglądamy, korygujemy, redagujemy, poprawiamy. Jeżeli przez przypadek trafi się literówka lub błąd - poprawimy. Bez żadnych dodatkowych opłat.
  3. Nie tworzymy stron sztampowo. Każda strona jest inna. Za każdym razem kod HTML i style (w tym formularze, nagłówki, tekst) są tworzone z myślą o konkretnym zleceniu. Wcale nie trwa to dużo dłużej, zapewnia natomiast znacznie wyższą jakość i integralność projektu (widać to również po współczynniku ilości treści do kodu).
  4. Zwracamy uwagę na szczegóły. Kropka.
  5. Przygotowujemy strony, które są wyświetlane poprawnie we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach oraz są przyjazne dla robotów wyszukiwarek, co sprzyja indeksowaniu stron np. przez Google.
  6. O ile to tylko możliwe - nasze strony są zgodne ze standardami W3C i wytycznymi Google. Dowód? W testach PageSpeed (oficjalnej wtyczki Google dla Firefox-a) strony naszego autorstwa osiągają wyniki bardzo bliskie ideałowi.
  7. Nasz CMS jest przygotowany tak, aby był wygodny, prosty w obsłudze, ułatwiał pracę (poprzez intuicyjny interfejs, często wykorzystujący mechanizm przeciągnij-i-upuść). Ponadto kod generowany przez CMS jest przyjazny dla Google oraz zgodny ze standardami W3C, co rzadko zdarza się w przypadku Systemów Zarządzania Treścią.
  8. Jeżeli na Twojej stronie znajdują się aktualności, nowości, promocje, wiadomości lub coś podobnego - masz również kanał RSS/Atom. Natomiast wszystkie strony wyposażone w nasz nowy kCMS posiadają "w standardzie" mapę strony oraz jej wersję w postaci XML (przydatną np. do Google Sitemaps).
  9. Pilnujemy, aby strona jako całość miała możliwe najmniejszy rozmiar (wielkość poszczególnych plików). Dzięki temu szybko się ładuje nawet na średniej jakości łączu.
  10. Jeśli coś da się zrobić prościej, sprytniej, lepiej lub nowocześniej - wysilamy się i robimy to najlepiej jak tylko możemy!

Oczywiście nie masz wierzyć mi na słowo! Proponuję sprawdzić samodzielnie przeglądając w portfolio nasze ostatnie prace. Każdą można przetestować przy pomocy wtyczki PageSpeed od Google (kliknij, aby pobrać) lub znacznie prostszego narzędzia on-line naszego autorstwa - webspeed.intensys.pl.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map