blog

"Nie ma łatwej drogi do miejsc, gdzie warto iść"

AA

Webspeed - nowy parametr

2011-02-27 17:57:35 | My | autor: intensys.pl | dodaj komentarz

Webspeed jest pierwszym z narzędzi on-line, które opracowaliśmy w ostatnich miesiącach. Rosnąca popularność dowiodła jego użyteczności, co skłoniło nas do rozbudowania jego możliwości o analizę kolejnego czynnika (aż dziwne, że nie wpadliśmy na to wcześniej!).

Nie ulega wątpliwości, że przy pierwszym otwarciu danej strony pobierane są wszystkie jej elementy. Część z nich wykorzystywana jest na wielu podstronach, więc teoretycznie nie będą musiały być ładowane powtórnie.

Z zasady buforowaniem statycznych elementów (plików graficznych, arkuszy styli, plików javascript itp.) większość przeglądarek zajmuje się z grubsza samodzielnie.

Z drugiej strony, nie bez znaczenia pozostają nagłówki HTTP pozwalające na określenie "terminu przydatności" poszczególnych plików.

Nowy parametr w zestawieniu wyników Webspeed-a to właśnie łączny rozmiar plików z odpowiednio skonfigurowanymi nagłówkami HTTP, pozwalającymi na pominięcie tych plików przy powtórnym ładowaniu strony.

Co za tym idzie - przy przejściach na kolejne podstrony (lub po prostu przy ponownym otwarciu tej samej strony) wczytywanie może trwać znacząco krócej.

Jako że elementy statyczne stanowią przeważnie znaczną większość ogólnego rozmiaru strony, jako próg ideału przyjęliśmy rozmiar pomijanych elementów na poziomie 80% rozmiaru całkowitego.

Link: webspeed.intensys.pl.

brak komentarzy

blog intensys

Złe doświadczenia

W styczniu ubiegłego roku poruszaliśmy kwestię nieuczciwych praktyk niektórych firm tworzących strony internetowe....

czytaj

klienci

To, co robimy - robimy z pasją. Cenimy współpracę i dobre, partnerskie relacje. Umiemy słuchać i dzielić się naszą wiedzą. Dzięki temu zaufało nam już wielu. Zobacz, co o nas napisali.

referencje

newsletter

Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać dwa razy w miesiącu przydatne informacje nt. skutecznej promocji Twojej firmy w Internecie.

Site map